Flash Disk Virüsleri Nasıl Temizlenir?

flash-disk-virusFlash Disk virüsü nasıl bulaşır? Flash disk virüsleri nasıl temizlenir?Flash disk virüslerinden korunma yolları nelerdir?Gizli dosyalar nasıl görüntülenir? Virüs dosyaları gizledi. Flash diskimdeki dosyalar görünmüyor. Bu soruların cevapları yazımızda.


Flash disk virüsleri çok sık karşılaşılan gıcık bir virüs. Flashı takar takmaz bulaşıyor. Autorun.inf dosyaları ile otomatik çalışıyor ve kendini çoğaltıyor. Flash diskteki dosyaları tek bir gizli klasöre topluyor ve gizli dosyaları göster seçeneğini açsanız bile dosyalarınız görünmüyor.

Bu virüsten kurtulmak için öncelikle iyi bir antivirüs programınızın olması lazım. Ben ücretsiz olarak kullanabileceğiniz AVAST ve ANTIVIR virüs programlarını tavsiye ederim. Ben uzun zamandır AVAST kullanıyorum ve memnunum. Flash disk virüslerini anında siliyor. Bir siteye girdiğinizde virüs varsa anında bağlantıyı kesiyor. Tek eksiği sürekli internete bağlı olmanız ve güncelleme yapması gerekiyor. Elbette ücretsiz.

Gelelim gizli dosyaları nasıl görünür yapacaksınız. Sizle için upload ettiğim http://ul.to/rgzbv6w2 bu dosyayı indiriniz. Sıkıştırılmış dosya içerisinde 2 adet script var. Biri 32 bit biri 64 bit. Scriptin ismi kill _amvo virus usb. Scripti çalıştırdığınızda autorun dosyalarından kurtulacaksınız ve gizli dosyalarınız görünür hale gelecek.

flash-disk-virus-2

flash-disk-virus-3

Bu şekilde çıkan uyarılara tamam diyiniz. Uyarılar bittiğinde işlem tamamdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir